Electron Beam Melting

Home / Electron Beam Melting

EBM® ELECTRON BEAM MELTING TEKNOLOJISI

 –EKLEMELI İMALATIN ÖNCÜSÜ

EBM Beam machine windowArcam’in EBM teknolojisi mekanik olarak dolu ve boşluksuz metal komponenetleri katman katman metal tozundan güçlü Elektron Beam tabancısı ile üretmektedir. Her bir katman CAD modelinden gelen geometride kusursuz olarak metal tozunun eritilmesile oluşturulur.

Arcam EBM makinaları yüksek güçlü elektron demetleri oluşturarak yüksek eritme kapasitesi ve üretkenlik için gereken enerjiyi oluşturur. Aynı anda bir çok farklı noktayı eritebilen ve Arcam MultiBeam™ adı verilen elektron demetleri, oldukça hızlı ve hassas elektron demetleri üreten elektro manyetik bobinler aracılığı ile üretimi gerçekleştirir.

Arcam EBM işlemi vakum altında, yüksek sıcaklıkta, parçalar üzerinde artık stres kalmadan gerçekleşir. Malzemelerin mekanik özellikleri dökümden ve benzer dövme malzemelerden daha iyi sonuçlar verir.

 

KONTROLLÜ VAKUM TEKNOLOJISI

Arcam’in vakum teknolojisi tüm üretim haznesinde 1×10-5 mbar veya daha düşük basınç ortamında üretim yapılmasını sağlar. Gerçek ergitme anında 2×10-3 mbar basınçta kısmı He basıncı verilir. Bu temiz ve kontrollü üretim ortamı malzemenin üretim sırasında kimyasal özelliklerini korumasını sağlıyor.

 

ISITMALI ÜRETIM

Üretim esnasında her bir katman elektron tabancası tarafından ısıtılarak üretim yapılan malzeme için optimal ortam sıcaklığı elde edilir. Sonuç olarak, Arcam’in EBM teknolojisi ile üretilen parçalarda artık stres oluşmaz ve martensit yapılar olmayan mikro yapılar elde edilir.

 

ARCAM MULTIBEAM™

Arcam’in Multibeam™ teknolojisi aynı anda bir çok noktada ergitme yapabilen bir teknolojidir. Bu ergitme stratejisi aynı anda yüzey kalitesi, hassasiyet ve üretim hızını beraber sunar.