Havacılık Endüstrisi

Home / Havacılık Endüstrisi

HAVACILIKTA EBM® TEKNOLOJİSİ

 – EKLEMELİ İMALAT GÖRÜLMEMİŞ İRTİFALARA ÇIKIYOR

Havacılık endüstrisi, EBM uygulamasının ticari ve askeri havacılık, uzay uygulamaları, roket, misil, motor ve aksesuarları gibi neredeyse tüm segmentlerinde kullanılan bir üretim teknolojisidir.

 

Low Pressure Turbine Blade In Γ-Titanium Aluminide.
Courtesy Of Avio Aero.

DÜŞÜK MALİYET

Havacılık endüstrisindeki en önemli kriter parçaların hafif olmasıdır. Hafifliği anlatmak için Buy – to Fly oranı havacılık endüstrisinde sıkça kullanılan bir terimdir. Bu oran nihai ürünün ağırlığının, üretim için kullanılan ham malzemeye bölünmesi ile hesaplanır.

Malzemenin hafifliğinin çok kritik olması, Buy – to – Fly oranlarının havacılık endüstrisine 15-20 civarlarında olmasına sebep olmaktadır. Bu da üretim maliyetine hem malzeme hem de işleme maliyeti olarak yansır. Arcam’in EBM teknolojisi hafif ve aynı zamanda Buy-to-Fly oranı 1’e çok yakın parçalar üretmenize imkan verir.

KISA TEDARİK ZAMANLARI

Havacılık endüstrisindeki döküm firmaları büyük oyuncular ile yoğun olarak çalıştıklarından tasarım iterasyonlarını üretmek tedarik zamanı düşünüldüğünde ayları bulabilmektedir. Arcam’in EBM teknolojisi kalıpsız üretim teknolojisi ile tasarım değişikliklerini en kısa sürede tedarik etmenizi sağlar.

TASARIM ESNEKLİĞİ

EBM teknolojisinin sunduğu tasarım esnekliği ile tasarımcılar tamamen yeni ve inovatif ürün tasarımları ortaya çıkartabilmektedir. Parçalar ağırlık veya soğuma performansları göz önüne alınarak tekrar optimize edilebilir, ısınma ve filtreleme performansları değiştirilebilir.