Ortopedi Endüstrisi

Home / Ortopedi Endüstrisi

ORTOPEDIK İMPLANTLAR İÇİN EBM® TEKNOLOJİSİ

– Hayat kalitesi Eklemeli İmalat ile Artıyor

Dünya genelinde yaşlanan nüfusun giderek daha aktif bir yaşam sergilediği görülüyor. Bu demografik değişimler ortopedi alanında daha kaliteli bir yaşam için yeni cerrahi tekniklerin ve tıbbı ürünlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Aynı zamanda artan rekabet ve düşen karlılık oranları implant üreticilerini ürün çeşitliğine ve düşük maliyetlere zorluyor.

Yıllardan beri Arcam’in EBM teknolojisi standart implantlar ile birlikte kişiye özel ortopedik implantların üretilmesi için de kullanıldı. Arcam’in EBM teknolojisi implant endüstrisine inovatif ürünleri üretmek ile birlikte üretim maliyetlerini ve tedarik süresini kısaltma avantajını sunar.

 

STANDART İMPLANTLAR

EBM teknolojisi hem sıkı geçme hem de çimentolu implantlar için maliyet-etkin bir üretim yöntemidir.

The EBM technology is a cost-efficient production process for both press-fit and cemented implants. It is particularly cost-efficient for volume production of press-fit implants with advanced Trabecular Structures™. Solid and porous sections of the implant are built in the same process step, eliminating the need to apply for example plasma sprayed porous materials through expensive secondary processes.

 

KİŞİYE ÖZEL İMPLANTLAR

EBM Teknolojisi ile CAD datasından direkt olarak üretim yapmak mümkündür. Bu sayede BTech Innovation’ın sunduğu kişiye özel implant çözümleri hızlı ve kolay bir şekilde üretilebilmektedir.

  Kişiye Özel Kafa Yüz Protezleri

Trabecular Structures™

EBM teknolojisi ile kemik gelişiminin en iyi olduğu Trabeküler yapılar geliştirilip implantlar üzerinde kullanılabilmektedir. EBM teknolojisi kaplama teknolojisi yerine geçecek yepyeni bir imkanı implant üreticilerine sunmaktadır.

Tasarımdaki esneklik ise ürün çeşitliğindeki en güçlü araçtır.

 

Geliştirilmiş Kemik-Doku Etkileşimi Için Trabecular Structures™ Kullanılmış Acetebular Cup

 

 

EBM Trabecular yapılar daha iyi bir kemik yüzey etkileşimi ve implant yerleşimi için önemli yapılardır.

  • Gözenek Geometrisi
  • Gözenek Boyutu
  • Yoğunluk
  • Pürüzlülük

gibi parametreleri geliştirmek EBM teknolojisi ile mümkündür.

 

EBM ÜRETİMİ

Arcam EBM üretim süreci geniş portfolyoda maliyet etkin üretim yapmanıza izin veren ve üretim teknolojilerini bambaşka noktalara taşıyan bir teknolojidir. Hergün yeni bir CE veya FDA onaylı implant, Arcam’in EBM teknolojisi ile üretilerek pazara giriyor. Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan eklemeli imalat yönteminin öncüsü EBM ile siz de farklılıklar yaratabilirsiniz.