Metal Katmanlı İmalat Profesyonelleri İçin Tasarım ve Üretim Eğitimi

Metal Katmanlı İmalat Profesyonelleri İçin Tasarım ve Üretim Eğitimi

Metal Katmanlı İmalat’ın Türkiye’deki öncü kuruluşu Materialise ve Arcam’in temsilcisi BTech Innovation eğitimlerine devam ediyor. Medikal 3D Printing alanında bu zamana kadar bir çok eğitim veren BTech Innovation, sadece metal katmanlı imalat profesyonellerinin katılabileceği yeni bir eğitim hazırladı.

3 Boyutlu yazıcıların en büyük katma değerinin tasarım tarafında olduğu uzmanlar tarafından uzun zamandır anlatılıyor. Topolojileri optimize etmek, kafes yapılarla parçaları hafifletmek, farklı ısıl ve mukavemet performansı kazanmak için yeni tasarımlar yapmak profesyoneller için birinci öncelik haline geldi. Materialise’ın sertifikalı eğitim merkezi olan BTech katılımcılara 5 Günlük profesyonel bir eğitimin ilk parçasını verecek. Üretim hazırlama, destek yapısı atma, topoloji optimizasyonu, sonlu eleman analizine dosya hazırlama ve katmanlı imalat için tasarım gibi bir çok konu işlenerek katılımcıların tasarladıkları yapılar, eğitim süresince Formlabs yazıcılarda üretilecek.

Belçika’da eğitmen sertifikalarını alan Dr.Evren Yasa ve Murat Eğri’nin eğitmenlik yapacağı eğitim 22 Ağustos’ta ODTÜ Teknokent’Te gerçekleşecek.

Eğitim programı ise şu şekilde,

Program:

Design for Additive Manufacturing

Design and manufacturing Workflow

Build Preparation with Magics 3D Printing Suite

Lunch

Fixing and editing for AM

Lattice Structure Design

Post Topology Optimisations

FEA and CFD Data Preparation

  • BTech Materialise Sertifikalı Eğitim Merkezi’dir.

Eğitim sonrasında katılımcılara sertifika ve Magics 3D Printing Suite, 3-Matic, Lightweigh Structure gibi yazılımların demo lisansı verilecek. Eğitim aynı zamanda alanında bir ilk olma özelliği taşıyor. Kontenjanın sınırlı olması sebebiyle katılımcıların Metal 3D Printing alanında çalışması zorunlu tutuldu.

Bilgi ve kayıt için egitim@btech.com.tr’ye mail atabilirsiniz veya 0 312 227 00 89 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.