Metal Eklemeli İmalat

Home » Metal Eklemeli İmalat

– Endüstiyel Üretimin Yeni Yöntemi

Eklemi imalat yönteminde, parçalar ince toz katmanlarından eritilerek oluşturulur. Geleneksel yöntemlerdeki malzeme eksiltme yöntemi yerine, malzemeler eklenerek üretim gerçekleştirilir.

Her bir katman CAD modelindeki geometrideki kesitlerden birebir olarak ergitilir. Eklemeli imalat da çok karmaşık geometrili parçalar bile kalıp, fikstür veya artık malzeme olmadan kolay ve hızlı bir şekilde üretilebilir.

Eklemeli İmalatın Öncüleri

Kafes yapıların ve Katı Bölümlerin birleşimi Tasarımlar

Eklemeli imalat yöntemini seçmek ürün değer zincirinin tamamına çok büyük katkılar sağlar. Geometrik tasarım esnekliği mühendislere veya tasarımcılara üretim sınırlaması olmadan tasarım yapma imkanı verir.

Bu esneklik çok hafif tasarımlar, düşük parça sayısı ve ortopedik implantlar için maksimum hücre gelişimi olarak sonuçlanır. Üstelik bu yöntem CAD dosyasından fiziksel parçalara bir çok malzeme seçeneği ile, pahalı döküm ve dövme yöntemlerine ihtiyaç duymadan ulaşmanızı sağlar.

Yeşil Teknoloji

Tasarımdaki esneklik ve maliyet etkin üretiminin yanında, eklemeli imalat yöntemi enerji verimliliği sayesinde çevreye duyarlı bir üretim yöntemidir.